Wiadomości

Zamykają ul. Sportową w Rybniku. Będzie ścieżka rowerowa o szerokości 4 metrów

Po wielu latach traktowania po macoszemu ulica łącząca Biertułtowy z Niewiadomiem doczeka się remontu

Można mówić o podwójnym szczęściu. Najpierw władze Rybnika zdecydowały o postawieniu sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu Sportowej z ul. Racławicką (pisaliśmy o tym w materiale Koniec wypadków i kolizji? Miasto buduje sygnalizację na feralnym skrzyżowaniu), a teraz szykuje się kompleksowa wymiana nawierzchni.

1 marca zamykamy ul. Sportową. Przebudowujemy tę drogę na odcinku od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Gustawa Morcinka. ⛔️ Zamknięcie jest planowane do końca czerwca. Objazdy będą od ulicy Racławickiej, tymi objazdami będzie się też poruszała Komunikacja Miejska Rybnik.
ℹ️Będzie nowa nawierzchnia dostosowana do obciążenia ruchem w tym obszarze. Na całej długości budujemy chodnik i po drugiej stronie jezdni wykonamy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 lub 4 m. Będzie nowoczesne, energooszczędne oświetlenie typu LED i odwodnienie. Przebudowa jest konieczna ze względu sąsiadujące z tą ulicą nowe tereny inwestycyjne. W pobliżu mamy też PSZOK
– czytamy w miejskim komunikacie

Czy ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy, na której praktycznie nie ma pieszych i rowerzystów to nie zbytnia rozrzutność? Czekamy na Wasze komentarze i opinie!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button