Wiadomości

Zginął na służbie

Tragiczna śmierć. Dzisiaj, 4 maja, wspominamy aspiranta Michała Kędzierskiego z raciborskiej policji w trzecią rocznicę dramatycznych wydarzeń

4 maja 2021 roku Michał Kędzierski pełnił służbę na terenie miasta Racibórz, w dwuosobowym patrolu umundurowanym, w oznakowanym radiowozie. Wspominają go koleżanki i koledzy z policyjnego grona.

Aspirant Michał Kędzierski urodził się w 1978 roku, zmarł w 2021 roku. Służbę rozpoczął 30 grudnia 2011 roku na stanowisku kursanta Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Następnie w okresie od sierpnia 2012 roku do października 2014 roku pełnił służbę w Zespole Patrolowym w Komisariacie Policji w Kuźni Raciborskiej. Od 15 października 2014 roku ponownie pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu, zarówno w pionie prewencji, jak i kryminalnym. Od 1 września 2020 roku był referentem Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji tej jednostki.
4 maja 2021 roku o godzinie 7:57, zgodnie z poleceniem dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, został skierowany na ul. Chełmońskiego, gdzie około godz. 8.00 przeprowadzał interwencję wobec mężczyzny, który miał wcześniej w przebraniu policjanta zachowywać się w sposób wskazujący, że jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i przemieszczać się samochodem. Podczas interwencji mężczyzna nagle wyciągnął broń i oddał strzał w kierunku mundurowego. W wyniku postrzału policjant poniósł śmierć na miejscu
– czytamy na stronie raciborskiej policji

Michał Kędzierski został pośmiertnie awansowany na stopień aspiranta i odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button