Wiadomości

ZGM: Trwa spotkanie z mieszkańcami. Redaktor naszego portalu wyproszony

Dziś w samo południe mieszkańcy feralnego bloku przy ul. Borki 37c rozpoczęli przedstawianie swoich racji

Przypomnijmy, że niecałe dwa miesiące temu w artykule Mieszkańcy bloku przy ul. Borki: grozi nam zaczadzenie pisaliśmy o problemach lokatórów miejskiego budynku.

To, co tu się dzieje, przechodzi ludzkie pojęcie. Alarm pożarowy sygnalizujący zbyt duże stężenie niebezpiecznych gazów włączał się bez przerwy i powodował awaryjne otwieranie drzwi. W końcu ZGM go odłączył, żeby dało się mieszkać, ale przecież to nie jest rozwiązanie problemu, tylko zamiatanie go pod dywan – mówili wówczas mieszkańcy

Na zadane zapytania nie otrzymaliśmy odpowiedzi, ani my, ani mieszkańcy, o czym też pisaliśmy w materiale ZGM – Zabrać Głos Mieszkańcom. Po naszej interwencji w Urzędzie Miasta zorganizowano spotkanie, na które zaproszono mieszkańców. Do sprawy włączyła się także Fundacja Polskie VETO pod przewodnictwem Adama Kani, Romana Fritza i Natalii Mehlich – asystentów posła Grzegorza Brauna z Konfederacji. Wypraszając redaktora naczelnego ze spotkania przedstawiciele Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej zobowiązali się do odpowiedzi w formie elektronicznej na zadane przez nas pytania. Poprosiliśmy również mieszkańców i Fundację Polskie VETO o relację ze spotkania. Do sprawy postaramy się wrócić jeszcze dziś.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button