Wiadomości

Złoto dla Ewy Swobody!

Ewa Swoboda potwierdziła swoją wysoką formę, triumfując w finale biegu na 100 metrów podczas mistrzostw Polski w Bydgoszczy

Wicemistrzyni Europy z Żor zdobyła tym samym swoje ósme złoto MP w karierze!

Po zdobyciu srebrnego medalu na mistrzostwach Europy Swoboda była jedną z najważniejszych postaci 100. edycji lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Pierwszego dnia imprezy pokazała, że nadal jest w doskonałej formie pewnie zwyciężając w półfinale a następnie w finale – mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i silnego wiatru. Ostatecznie uzyskała czas 11,11 sekundy.

Drugie miejsce zajęła Pia Skrzyszowska, która zdecydowała się na start w biegu sprinterskim bez płotków i uzyskała czas 11,33 sekundy. Brązowy medal zdobyła Kryscina Cimanouska, finiszując z czasem 11,40 sekundy.

W pierwszym dniu zawodów sukcesy odniosły także inne polskie lekkoatletki. Anita Włodarczyk zdobyła złoto w rzucie młotem, osiągając wynik 72,06 metra, a Maria Andrejczyk uzyskała 63,93 metra w rzucie oszczepem, co jest jej najlepszym wynikiem od igrzysk olimpijskich w Tokio. W rywalizacji mężczyzn na 100 metrów najlepszy okazał się Dominik Kopeć, który przebiegł dystans w 10,63 sekundy. Srebrny medal zdobył Oliwier Wdowik z czasem 10,67 sekundy, a brązowy medal przypadł Adrianowi Brzezińskiemu, który również uzyskał czas 10,67 sekundy. Na wyniki finału duży wpływ miał jednak wiatr, który dochodził do 2,5 metra na sekundę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button