Wiadomości

Zmumifikowana matka, 15 policjantów odbierających dziecko i koszmar ekspedientek w Rydułtowach. Tym żył ROW w 2023 roku

Mijający rok obfitował w wydarzenia, które odbiły się szerokim echem nie tylko w naszym regionie, ale także w całej Polsce. Przypominamy niektóre z nich

Zaczęło się z przytupem, a opisaliśmy tę sprawę jako pierwsi. Pod koniec lutego w jednym z domów w Radlinie załoga pogotowia ratunkowego odkryła zmumifikowane zwłoki kobiety przechowywane tam od lat. Okazało się, że są to szczątki matki mężczyzny, któremu ratownicy udzielali pomocy. Natychmiast pojawiło się podejrzenie, że… wykopał je z grobu!

Bywało też bardziej zabawnie i – jakby nie patrzeć – sprawiedliwie. Na początku września 91-letnia mieszkanka Gaszowic wyprowadziła w pole oszustów, którzy zamierzali ją okraść. Gdy ci przyjechali po pieniądze, na miejscu czekali powiadomieni przez rezolutną kobietę policjanci z rybnickiej komendy…

Nie mniej pracy mieli policjanci w tym samym okresie w sąsiednich Rydułtowach. Personel tamtejszego sklepu popularnej sieci Żabka złożył zawiadomienie o natarczywym kliencie, który regularnie nachodził i zastraszał pracujące w sklepie kobiety. Był przy tym na tyle sprytny, że zamieszkał w jednym z budynków należących do radoszowskiej parafii przekonując proboszcza, że jest ubogim w potrzebie.

Nie mniejszy szok wywołały wydarzenia z początku października z Wodzisławia, kiedy to państwo H. wracający z córką i wnukiem z wycieczki zostali na parkingu pod swoim blokiem zatrzymani przez policję. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że policjantów było kilkunastu, a jeden z nich wybił szybę, by odebrać matce syna i przekazać ojcu.

Smutną i przygnębiającą wiadomością zakończył się grudzień ubiegłego roku. W piątek, tuż przed wigilią Bożego Narodzenia Bóg odwołał do siebie znanego górnośląskiego aktora – 54-letniego Krzysztofa Respondka.

A które z wydarzeń naszego regionu Wam utkwiło najbardziej w pamięci? Dajcie nam znać!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button