Wiadomości

Znów nie będzie chirurgii w Wodzisławiu. Pediatrii też nie

Trzy miesiące była i zniknęła. Brzmi jak żart, ale nikomu do śmiechu nie jest

A jeszcze wiosną miało iść ku lepszemu. W wodzisławskim szpitalu chirurgia miała działać może nie pełną parą, ale przynajmniej jak słynny japoński kolarz: jako tako. Zatrudniono trzech lekarzy i ponownie uruchomiono oddział. Tymczasem problemy zaczęły się stosunkowo szybko – i to nie tylko na chirurgii, ale także na pediatrii. O zawieszeniu działalności obydwóch oddziałów poinformowało wodzisławskie starostwo powiatowe.

Dyrekcja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim informuje, że szpital otrzymał zgodę Wojewody Śląskiego na czasowe zaprzestanie wykonywania działalności leczniczej przez Oddział Chirurgii Ogólnej w Wodzisławiu Śląskim.

Tyle lakonicznego komunikatu. Nieco bardziej rozmowny jest personel, który nie ukrywa, że najbardziej poszkodowani będą oczywiście pacjenci, dla których oddział zamknie się już 17 sierpnia. Mieszkańcy powiatu wodzisławskiego zmuszeni będą do szukania pomocy w okolicznych szpitalach – w Jastrzębiu (14 km), w Rybniku (również 14 km), w Żorach (18 km) lub w Raciborzu (30 km).

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button