Wiadomości

Żory już zapłaciły pierwszy milion pokrzywdzonemu przedsiębiorcy!

Żorski przedsiębiorca od kilku lat walczący o swoje w końcu doczekał się sprawiedliwości. Zniszczona firma ma szansę stanąć na nogi

O tej sprawie pisaliśmy po raz pierwszy ponad rok temu. Żorskie Zakłady Techniki Komunalnej przegrały proces ze spółką Eltak reprezentowaną przez Wojciecha Murzyna. Miasto do końca szło w zaparte twierdząc, że pieniądze Eltakowi się nie należą. I choć sądy wszystkich instancji po kolei przyznawały rację Wojciechowi Murzynowi, to sprawa oparła się nawet o Sąd Najwyższy, który jednak też całkowicie podzielił stanowisko spółki Eltak. Pisaliśmy o tym w materiale Klęska Żor w sądzie. Muszą zapłacić przedsiębiorcy ponad 1,5 mln. Dziś otrzymaliśmy informację, że Żory przelały część zasądzonej kwoty.

Ostatecznie pierwszy milion musieli już przelać i trafił na nasze konto – czytamy w skierowanej do nas korespondencji

W tej chwili Zarząd Spółki Eltak czeka jeszcze na należne odsetki, których jest ponad 300 000 zł. Trwają też kolejne procesy, w których doprowadzona na skraj upadłości Spółka Eltak dochodzi swoich racji. Przypomnijmy, że Eltak zatrudniał ponad 100 osób.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Złodzieje zaczynają oddawać co do nich nie należy. szkoda że kolejne oszukane firmy już nic nie dostaną najprawdopodobniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button