Wiadomości

Związał ojca, zamknął w piwnicy, katował i znęcał się nad nim

24-letni mieszkaniec Świętochłowic torturował ojca i pozbawił go wolności, trzymając skrępowanego w piwnicy, a podczas domowych awantur ubliżał i groził mu pozbawieniem życia. Agresor nie stronił też od przemocy fizycznej

Dyżurny ze świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że u mieszkańca miasta przebywa mężczyzna, którego pod koniec maja miał pobić, skrępować i przetrzymywać w piwnicy jego 24-letni syn.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy pojechali pod wskazany adres i na miejscu ustalili, że 48-latek z widocznymi obrażeniami ciała padł ofiarą przemocy z rąk własnego syna. Jak ustalili śledczy, domowy oprawca ubliżał swojemu ojcu oraz kierował wobec niego groźby pozbawienia życia od kilku lat. Nie stronił też od przemocy fizycznej. Ponadto pod koniec maja br. pozbawił go wolności i przetrzymywał zamkniętego w mieszkaniu i piwnicy. Zachowanie to było połączone ze szczególnym udręczeniem, gdyż skrępował mu ręce i nogi, polewał zimną wodą, uderzał po całym ciele, powodując poważne obrażenia ciała. Dopiero po kilku godzinach kat wypuścił swoją ofiarę z piwnicy – czytamy w policyjnym komunikacie.

Później agresor zamknął ojca w mieszkaniu i groził kalectwem oraz śmiercią. Podejrzany został zatrzymany i przewieziony do policyjnego izby zatrzymań. To nie wszystko, co sprawca miał na swoim sumieniu, ponieważ mundurowi podczas czynności znaleźli u niego blisko 190 działek marihuany i krzak tej rośliny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą z pozbawieniem wolności, posiadania i uprawy środków odurzających. Sąd zdecydował o aresztowaniu 24-latka na 3 miesiące. Już za samo popełnienie zbrodni pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem mężczyźnie grozi więzienie na czas nie krótszy od lat 3.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button