Wiadomości

Zaginiony górnik. Trwa akcja ratunkowa na KWK Rydułtowy (AKTUALIZACJA)

Jak już Was informowaliśmy, około godziny 8:15 na kopalni Rydułtowy doszło do silnego wstrząsu, który był wyraźnie odczuwalny na także powierzchni

Wstrząs miał miejsce na poziomie 713, 1200 metrów pod ziemią, w tzw. pochylni równoległej. Na miejscu natychmiast rozpoczęto akcję ratunkową.

Aktualnie (godzina 13:00) trwa posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem przedstawicieli kopalni oraz wojewody śląskiego Marka Wójcika. Rzecznik wojewody śląskiego podała, że 41 górników bezpiecznie wydostało się na powierzchnię, z czego 15 trafiło do szpitali. Niestety, dwóch górników nadal jest poszukiwanych. Jest jedna najprawdopodobniej jedna ofiara śmiertelna, ale to informacja niepotwierdzona.

Akcję ratunkową prowadzi 20 ratowników górniczych z kopalni Rydułtowy oraz z sąsiednich zakładów. Na miejscu obecnych jest również 13 zespołów ratownictwa medycznego, trzy helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz dwa motoambulanse. Rodziny poszukiwanych górników otrzymują wsparcie psychologiczne.

Wcześniejsze doniesienia informowały, że 15 górników bezpiecznie opuściło kopalnię, z czego 10 trafiło do szpitali w stanie stabilnym, a pozostałe osoby były w trakcie badań. Podczas wstrząsu na dole znajdowało się 68 górników. Na miejsce szybko przybyły karetki i helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które oczekiwały na rannych.

Przy drodze dojazdowej do kopalni gromadzą się osoby oczekujące na wieści o swoich bliskich.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button