Atak nożownika w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Kilka osób rannych

Do groźnego incydentu doszło dziś około godziny 18:00 na terenie Jastrzębia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym
Napastnik uzbrojony w ostre narzędzie zaatakował osoby przebywające na terenie placówki medycznej.
Jak potwierdziła policja, mężczyzna zaatakował jednego z pracowników szpitala. Sprawca został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy.
Według nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy, ranne mogło zostać nawet cztery osoby – ordynator oddziału gastrologii, pielęgniarka oraz dwie pacjentki. Jedna z poszkodowanych kobiet miała trafić na blok operacyjny. Ordynator, który próbował interweniować i powstrzymać napastnika, również został ranny, jednak nie wymagał operacji.
Stan zdrowia pozostałych poszkodowanych nie został oficjalnie ujawniony przez służby. Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia, w tym motywy działania sprawcy.
Aktualizacja, godz. 22:30. Komenda Wojewódzka Policji przekazała komunikat:
Dzisiaj po godzinie 18:00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego młodego mężczyzny, który na terenie szpitala w Jastrzębiu-Zdroju zaatakował pacjentów oraz personel medyczny. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 19-letni mężczyzna wszedł do szpitala, a następnie do sal szpitalnych, gdzie zranił dwie pacjentki nożem. Widząc całe zajście, zareagowali członkowie personelu medycznego – pielęgniarka oraz lekarz. W wyniku podjętej interwencji również oni odnieśli obrażenia. 19-letni Polak (mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju) został zatrzymany przez jastrzębskich policjantów. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie przyczyn i dokładnych okoliczności zdarzenia.



