Wiadomości

Chcieli zabić człowieka na Wiejskiej

Wracamy do weekendowego dramatu, który rozegrał się w miniony weekend w Rybniku.

Jako pierwsi poinformowaliśmy o sprawie przestępstwa, do jakiego miało dojść w rejonie klubu Face2Face niedaleko skrzyżowania ul. Wiejskiej z Raciborską. Wówczas mówiło się o zabójstwie. Dziś policja ujawniła szczegóły tej sprawy. W rzeczywistości chodziło o usiłowanie zabójstwa, choć niestety – biorąc pod uwagę stan poszkodowanego – różnica jest niewielka. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę między północą a godz. 1:00.

Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie klubu nocnego leży pobity, zakrwawiony mężczyzna. Skierowani na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego oraz poszkodowanego. Mężczyzna z licznymi obrażeniami głowy i ciała, w stanie ciężkim został przetransportowany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Od tego momentu rozpoczęły się poszukiwania sprawców, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia. Z ustaleń śledczych wynikało, że 4 mężczyzn, na parkingu biło i kopało po głowie oraz ciele pokrzywdzonego, powodując u niego liczne obrażenia ciała. Następnie skradli mu pieniądze i papierosy – poinformowała nas st. asp. Bogusława Kobeszko z rybnickiej policji.

Podejrzani zostali dość szybko ujęci przez stróżów prawa: dwaj w sobotę, jeden w niedzielę, a ostatni wczoraj. Są to trzej mężczyźni w wieku 19 lat oraz dwudziestolatek. Za brutalne pobicie i kradzież pieniędzy i papierosów grozi im dożywocie. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy. Z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że stan poszkodowanego jest bardzo ciężki.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button