Wiadomości

Piotr Kuczera: „mamy prawicę, która chce współpracy z Konfederacją”

Już za kilkanaście dni druga tura wyborów prezydenckich w Rybniku. Prezydent Kuczera zwołał dziś konferencję prasową

Podczas briefingu przed rybnickim magistratem urzędujący prezydent podziękował za uczestnictwo w I turze wyborów.

Chciałem podziękować moim wyborcom, którzy zagłosowali na mnie i zachęcam, by udać się 21 kwietnia do urn po raz kolejny. Zachęcam do tego też wyborców, którzy nie głosowali na mnie, a oddali głos na innych kandydatów, którym także gratuluję zdobytych głosów

W pierwszej turze, w której Piotr Kuczera zdobył niecałe 42% głosów, bardzo dobry wynik osiągnął także Andrzej Sączek. Kuczera podkreślił znaczenie udziału w wyborach, tłumacząc, że mimo zdobycia największego poparcia w pierwszej turze, nie przekroczył wymaganego 50% i dlatego odbędzie się dogrywka. Dziękował również swoim wyborcom i zachęcał do głosowania również tych, którzy wcześniej nie głosowali na niego.

W czasie konferencji Piotr Kuczera również podkreślił sukcesy Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Rybnika, w Sejmiku Województwa Śląskiego oraz w rządzie koalicyjnym. Zaznaczył, że druga tura wyborów to – zdaniem P. Kuczery – starcie dwóch światów: Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości współpracującego w Rybniku z Konfederacją. Akcentował różnice w wartościach i wizjach obu stron, wskazując na konserwatyzm i silną prawicę po jednej stronie oraz otwarte miasto i chęć korzystania ze środków europejskich po drugiej.

Mimo że Kuczera zdobył najwięcej głosów w 54 z 72 komisji wyborczych, stracił w ciągu kilku lat ponad 13 tys. głosów w porównaniu z poprzednimi wyborami. Jednak jest zdecydowany walczyć o swoją reelekcję i podkreśla, że kontakt z mieszkańcami miasta jest dla niego ważny.

Pojutrze – w czwartkowe przedpołudnie – konferencję organizuje Andrzej Sączek (PiS). Poniżej pełny zapis video z konferencji prasowej zarejestrowany przez rybnicki magistrat.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button