Poważny wypadek w Gorzycach, lądował LPR

Jak donoszą nasi Czytelnicy, zablokowana jest ulica Bogumińska po zderzeniu dwóch pojazdów
W wypadku drogowym ciężko ranny został młody mężczyzna. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Czekamy na oficjalne komunikaty służb w tej sprawie.
Aktualizacja, godz. 10:45. Mamy już oficjalny komunikat wodzisławskiej Komendy Powiatowej Policji w tej sprawie:
Dziś około godziny 9:00 na skrzyżowaniu ulic Bogumińskiej i Raciborskiej w Gorzycach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz zespoły ratownictwa medycznego. Droga jest obecnie zablokowana. Kierowców prosimy o stosowanie się do poleceń służb oraz wybieranie alternatywnych tras przejazdu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W wyniku zdarzenia trzy osoby odniosły obrażenia. Najciężej poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Aktualizacja, godz. 13:35.
Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 19-letni mieszkaniec powiatu nyskiego, kierujący samochodem marki Kia, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą Bogumińską kierującemu Mitsubishi, 41-letniemu mieszkańcowi powiatu rybnickiego, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne. Najpoważniejszych obrażeń doznała 21-letnia pasażerka Mitsubishi, która została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Rybniku. Do szpitali trafili również 25-letni pasażer Mitsubishi oraz kierujący Kią. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.



