Wiadomości

Janusz Korwin-Mikke w Rybniku: jesteście elitą

Tłum szczelnie wypełnił salę hotelu Politański, w której odbyło się spotkanie ze znanym politykiem Konfederacji

W spotkaniu oprócz prezesa partii Nowa Nadzieja wzięli także udział Roman Fritz – wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej – oraz Adam Kurpas z Ruchu Narodowego i Hanna Boczek – szefowa rybnickiego koła partii Nowa Nadzieja.

Janusz Korwin-Mikke jest ojcem polskiego ruchu wolnościowego – rozpoczął Roman Fritz – to człowiek, który od ponad trzech dekad mówi o zagrożeniach, jakie niesie obecny system. A o tym, że mówi prawdę, przekonaliśmy się w ciągu ostatnich z górką trzech lat bardzo mocno.

Im więcej pieniędzy w naszym kieszeniach, a nie na przykład w kasie gminy czy państwa, tym lepiej – dodał Adam Kurpas z RN. – Wtedy będziemy bogatsi i gospodarka będzie się lepiej rozwijała. Dlatego wolnościowe hasło niższych podatków jest kluczowe. Wolny rynek to jedyne i normalne rozwiązanie.

Nie ma ustroju gorszego, niż demokracja – rozpoczął swe wystąpienie Janusz Korwin-Mikke – i to widać bardzo wyraźnie. W tej chwili sytuacja wygląda tak, że z każdymi kolejnymi wyborami jest coraz to gorzej, a nie coraz to lepiej. Jesteśmy coraz to bardziej zniewoleni, jest coraz więcej głupich przepisów i coraz więcej podatków i parapodatków. Przecież gdyby demokracja była dobrym ustrojem, to byłoby coraz lepiej. Coraz taniej, a nie coraz drożej. Dlatego trzeba usunąć koryto, a nie zmienić ekipę przy korycie. Przykładem doskonałym może być sytuacja z chorym mężem pani marszałek Witek. Wszyscy mówią, że on okupuje łóżko na OIOMie, na które czeka 10 pacjentów. Ale przecież jeśli go stamtąd usuniemy, to na tym łóżku położy się jeden pacjent, a 9 nadal będzie czekać. Dlatego trzeba wprowadzić system, który spowoduje zwiększenie ilości łóżek na OIOMach i problem zniknie. W polskiej polityce jest tak samo.

Po wystąpieniu niemało było pytań z sali, którą zapełnili młodzi ludzie. Dobrze, że przyszliście. To wy jesteście rybnicką elitą – powiedział prezes Nowej Nadziei. Nie zabrakło także autografów i prywatnych rozmów. Janusz Korwin-Mikke udzielił nam także – jako jedynym – wywiadu, który już dziś ujrzy światło dzienne na naszym portalu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button