Wiadomości

Komendant straży nakazuje wycofać ze służby część sprzętu. Nasz region bezpieczny.

Po wczorajszym niebezpiecznym wypadku w Inowrocławiu w województwie kujawsko-pomorskim Komendant Główny PSP nakazał wycofanie pojazdów firmy Rosenbauer ze służby.

Wczoraj około godz. 14:00 doszło do poważnego wypadku. Podczas testowania nowej i nie używanej jeszcze w akcji drabiny L42A-Xs firmy Rosenbauer ta złamała się.

Podczas ćwiczeń z drabiną mechaniczną doszło do awarii, w wyniku której drabina uległa przełamaniu na wysokości drugiego przęsła. Nie ma osób poszkodowanych w zdarzeniu. Dokładne przyczyny i okoliczności zostaną ustalone w postępowaniu wyjaśniającym – przekazał kpt. Jarosław Skotnicki, rzecznik PSP Inowrocław.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nakazał natychmiastowe wycofanie ze służby tego typu sprzętu Rosenbauer.

Testy wykonywane były według standardowej procedury zalecanej przez producenta przed wprowadzeniem nowego samochodu do użytkowania w działaniach ratowniczo-gaśniczych – czytamy w oficjalnym komunikacie KG PSP
Komendant główny PSP polecił natychmiastowe wycofanie z użytkowania wszystkich pojazdów marki Rosenbauer z drabiną mechaniczną o wysokości 40 metrów i więcej.

Sprawdziliśmy, czy w naszym regionie straż pożarna używa takiego sprzętu. Okazuje się, że żadna z komend miejskich (Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory) ani powiatowych (Racibórz, Wodzisław) nie korzysta z drabin Rosenbauer lecz z urządzeń innych marek.

Od lat korzystamy z drabiny marki Magirus i jesteśmy z tego sprzętu bardzo zadowoleni – mówi bryg. Roland Kotula z komendy powiatowej PSP w Raciborzu. Z tego co wiem podobnie jest i w innych jednostkach naszego regionu.

Mieszkańcy ROW mogą zatem czuć się bezpiecznie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button