Wiadomości

Lód pęka pod ciężarówką! Gmina Mszana sławna w USA i Kanadzie

Mszańskie flagi na amerykańskiej północy i to w towarzystwie zorzy polarnej? Tak. I to nie żart, a rzeczywistość

Pochodzący z Wodzisławia, a mieszkający w Mszanie Adam Durczok przez większą część roku pracuje w Ameryce Północnej jako kierowca olbrzymiej ciężarówki. Prowadząc ją przez amerykańskie drogi i bezdroża… rozsławia gminę Mszana.

Po Stanach i Kanadzie jeżdżę już gdzieś 32 lata. Z drobnymi przerwami od czasu do czasu. Połowę z tego na północy Kanady. Drogi lodowe, góy Bryytjskiej Columbii, Yukon i Alaska. Przeważnie zimą. Po zakończonym zimowym sezonie zjeżdżam na południe Kanady i stamtąd jeżdżę po całych Stanch wożąc ładunki tzw. oversize czyli duże specjalistyczne, które wymagają bardzo wielu pozwoleń. Teraz jeździmy do kopalni diamentów które są 475 km na północ od Yellowknife. W większości to trasa po jeziorach. Czasami te trasy potrafią być bardzo ciężkie, można wjechać w sam środek sztormu śnieżnego na jeziorach, lód czasami bardzo pęka i trasa taka zamienia się z jazdy w walkę. W tym roku wożę materiały wybuchowe i też paliwo w cysternach. Przez wiele lat dowoziłem też mnóstwo innych towarów – mówi Adam

Adam Durczok swoje wielokilometrowe i wielodniowe trasy wykorzystuje też do robienia zdjęć i promowania gminy umieszczając flagę swego hajmatu na froncie ciężarówki. Wójt i radni pochwalili się tymi fotografiami na oficjalnym gminnym fanjpejdżu.

Przedwczoraj Adam wyruszył w swoją kolejną trasę i – co ciekawe – będzie poza zasięgiem sieci komórkowych, co w Kanadzie jest na terenach niezurbanizowanych dość częstym zjawiskiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button