Wiadomości

Kulturalne nagrody Prezydenta Kuczery

Szykuje się uznanie za zasługi. Przez najbliższy miesiąc będzie można zgłaszać kandydatów do Nagrody Prezydenta Miasta Rybnika za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

Nagroda Prezydenta Miasta Rybnika przeznaczona jest dla osób szczególnie zasłużonych na polu tworzenia i promocji kultury naszego miasta.

Do nagrody można zgłaszać kandydatury osób związanych z Rybnikiem i mających duży wpływ na rozwój kultury w mieście. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać: Prezydent Miasta, Przewodniczący Rady Miasta, instytucje kultury i rady dzielnic, organizacje pozarządowe o charakterze społeczno-kulturalnym, uczelnie wyższe oraz placówki oświatowe, związki twórcze i przedstawiciele środowiska twórczego, agencje artystyczne i wydawnictwa oraz redakcje lokalnej prasy, radia i telewizji – czytamy w miejskim komunikacie

Nagrody przyznaje Prezydent Rybnika miasta na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.

Rybnik z powodzeniem aspiruje do tytułu ważnego w kraju centrum kulturalnego. Ogromna w tym zasługa ludzi, którzy z pasją i energią kształtują kulturalne oblicze miasta. Nagroda w dziedzinie kultury to doskonała okazja do tego, by docenić twórczą aktywność, artystyczne osiągnięcia czy nowatorskie inicjatywy – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera .

Wnioski można składać do 31 marca w Kancelarii Urzędu Miasta Rybnika, przy ul. Bolesława Chrobrego 2.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button