Wiadomości

Nie żyje Ksawery Fojcik

Wczoraj zmarł nagle pasjonat sportu, znany zawodnik, trener koszykówki oraz nauczyciel

Wiadomość o jego śmierci obiegła już media społecznościowe. Ksawery Fojcik był nie tylko utalentowanym sportowcem, ale także aktywnym uczestnikiem życia społecznego i edukacyjnego. Jego zaangażowanie w rozwój młodzieży poprzez sport, a także działalność na rzecz lokalnej społeczności, zyskało mu szacunek i uznanie wielu ludzi. Był człowiekiem o szerokich horyzontach, który potrafił inspirować i motywować innych.

Ksawery Fojcik pierwsze kroki jako młody zawodnik stawiał w Wodzisławiu Śląskim skąd pochodził, a następnie po przeprowadzce do Rybnika w tutejszym ROWie Rybnik.
Następnie swoją karierę kontynuował w Lublinie oraz jako wyróżniający zawodnik 1 ligi w Unii Tarnów, z którą wywalczył w 1997 roku awans do ekstraklasy.
W kolejnych latach przeniósł się do zespołu Mokate Piast Cieszyn występując z powodzeniem w 1 lidze.
W roku 2000 powrócił do Rybnika i już w klubie MKKS Rybnik został najpierw grającym trenerem, a następnie skupił się wyłącznie na pracy szkoleniowej z seniorami i juniorami, która zaowocowała wywalczeniem po serii turniejów pierwszym, historycznym awansem naszego klubu do 2 ligi w 2004 roku.
W następnym sezonie jako trener związał się z 2 ligową drużyną Hawajskich Koszul Żory którą prowadził do 2009 roku , a później także 3 ligowym zespołem Ofensywy Racibórz z którą dochodził kilka razy do rozgrywek centralnych.
Ostatnio był szkoleniowcem 2 ligowej, żeńskiej drużyny Olimpii Wodzisław.
Przez wiele lat szkoleniowiec młodzieży w MKKS Rybnik oraz klasach sportowych w Gimnazjum nr 1 w Rybniku , z którą sięgał po brązowy i srebrny medal Mistrzostw Polski szkół gimnazjalnych.
Jego osoba zostanie szczególnie zapamiętana przez społeczność szkolną, z którą był związany zawodowo. Jako nauczyciel i wychowawca wnosił wiele pozytywnej energii i zaangażowania w rozwój młodych ludzi. Nie tylko jako trener, ale także jako mentor i przyjaciel, pozostawił niezatarte ślady w sercach swoich podopiecznych
– napisał na swoim fanpejdżu MKKS Rybnik

Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym przy ulicy Rudzkiej (wjazd od Jaskółczej).

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button