Video

„Pęka władzy skała!”. Lepszy Rybnik śpiewa przebój z Akademii Pana Kleksa

Zostało jeszcze pięć dni kampanii wyborczej. Opozycyjny wobec urzędującego prezydenta komitet wyborczy postanowił… przerobić znany pokoleniu 30+ utwór

Te słowa słyszał chyba każdy urodzony w latach 80. i 90. Piosenka Witajcie w naszej bajce królowała (i być może nadal króluje) w przedszkolach (i nie tylko). Teraz jednak za sprawą Tomasza Pruszczyńskiego i jego komitetu trafiła też do polityki. Na razie nie do tej wielkiej warszawskiej, tylko do lokalnej, ale przecież:

nasi urzędnicy nie będą ze stolicy – słyszymy w wyborczym spocie

Z przeróbki dowiemy się także, że:

Studentów zapraszamy
Szkolnictwo wyższe mamy
Inwestor to zobaczy
I będą miejsca pracy

To oczywiście nawiązanie do zarzutu uczynionego Piotrowi Kuczerze, który – mówiąc o Rybnickim Okręgu Wodorowym – zapowiedział współpracę z rybnicką filią Politechniki Śląskiej.

Na razie mamy 16 (słownie: szesnastu) studentów na rybnickiej Politechnice – ripostował Lepszy Rybnik podkreślając fakt, że liczący sobie ponad 60 lat ośrodek kształci nieledwie kilkunastu żaków

To według zapowiedzi komitetu pod wodzą Tomasz Pruszczyńskiego ma się zmienić na lepsze. I lepszy ma też być wg deklaracji kandydatów cały Rybnik. W jaki sposób? Zobaczcie spot i oceńcie sami.

Dla porównania możecie też rzucić okiem na oryginalną wersję piosenki z roku 1983.

Co o tym sądzicie? Czy Tomek rzeczywiście rozwali młotem skałę? Już za tydzień powinno się wiele wyjaśnić.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź także
Close
Back to top button