VideoWiadomości

Piotr Masłowski: Ślązacy nie są wykształceni

Kandydat na senatora – urzędujący wiceprezydent Rybnika – zaprezentował dziś oficjalnie swój program wyborczy

Spełniły się przewidywania i ziściły zapowiedzi. Piotr Masłowski jest już oficjalnie kandydatem do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Punktualnie o godzinie 14:00 rozpoczęła się w centrum Rybnika konferencja prasowa Polski 2050 Szymona Hołowni, w której oprócz Piotra Masłowskiego wzięła także udział Iwona Kalita – kandydatka na liście do Sejmu w okręgu rybnickim.

Jakie są główne punkty programowe? To przede wszystkim dbałość o lokalną małą ojczyznę, zmiana profilu gospodarczego Górnego Śląska, rozbudowa transportu lokalnego, wspieranie małej i średniej przedsiębiorczości, ożywienie centrów miast, dbałość o ekologię i wzrost poziomu wykształcenia.

Ślązacy mają być wykształceni. A na razie nie są. Może to będzie przykre, co powiem, ale uczelnie z naszego regionu nie mieszczą się w rankingach polskich najlepszych szkół wyższych. Wykładowcy są zachowawczy i nie nadążają za światowymi trendami – mówił Piotr Masłowski

Z kolei Iwona Kalita skupiła się na promowaniu transportu zbiorowego.

Mieszkam w Jastrzębiu, pracuję w Rybniku, w ZGM w Boguszowicach. Gdyby nie to, że mam samochód, to bym się z Jastrzębia nie wydostała. Jesteśmy największym miastem polskim pozbawionym kolei. I co z tego, że teraz ma się to zmienić? I tak podróż do Katowic potrwa 75 minut, a samochodem to nieco ponad 50. Taka oferta na pewno nie będzie atrakcyjna.

Ma być budowany Centralny Port Komunikacyjny, ale kosztem Pojezierza Palowickiego – wtórował Kandydatce Piotr Masłowski.Naszym zdaniem nie tędy droga.

Liderzy Polski 2050 naszego regionu odnieśli się też do likwidacji górnictwa i transformacji energetycznej mówiąc, że od tej drogi nie ma odwrotu. To się może komuś podobać lub nie, ale to jest konieczność. Rzecz w tym, by dzieci górników miały zapewnioną pracę w przyjaznym regionie. A nas – senatorów – będzie czekało sporo pracy, bo jeśli wybory wygra PiS i Konfederacja, to potrzebne będą protesty przeciwko zakazowi aborcji czy rozwodów, bo wcale nie wykluczam, że takie pomysły będą mieli.

Całość wystąpień kandydatów w poniższym materiale video dostępnym tylko na naszym portalu.

Powiązane artykuły

4 komentarzy

    1. Hołownia to jest lider partii do której nalezę, a nie mój guru. Myślę samodzielnie. Poza tym chętnie poznam ciąg logiczny powyższego pytania.

  1. pomogę ci p. Masłowski: Co sądzisz o ograniczeniach w posługiwaniu się gotówką uchwalanych przez rząd ?
    Drugie pytanie : Co sądzisz o wprowadzanej edukacji włączającej ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button