Wiadomości

PiS odkrywa karty, Andrzej Sączek zaskakuje

Kampania nabiera tempa, a wśród kandydatów wzmaga się rywalizacja. Prawo i Sprawiedliwość nie pozostaje w tyle

W dniu 11 marca 2024 roku odbyła się konwencja partii Prawo i Sprawiedliwość w sali bankietowej słynnego Świerklańca w Rybniku. Całość odbyła się pod hasłem: Bądźmy Razem, Budujmy Wspólnie dla Rybnika. Głównym wydarzeniem spotkania było wystąpienie Andrzeja Sączka, kandydata PiS na urząd prezydenta Rybnika. W konwencji uczestniczyło wielu lokalnych i regionalnych polityków tego ugrupowania, w tym posłowie Bolesław Piecha i Paweł Jabłoński.

Przedstawiono kandydatów na Burmistrza Czerwionki-Leszczyn: Izabelę Rajcę; Prezydenta Żor: Daniela Wawrzyczka; Starostę powiatu rybnickiego: Cezarego Rajcę i oczywiście Andrzeja Sączka.

Zaprezentowali się również kandydaci do Sejmiku Województwa Śląskiego z naszego regionu: Wojciech Kałuża (Żory), Łukasz Dwornik (Rybnik), Julia Kloc-Kondracka (Kobiór). Kolejne miejsca na liście PiS zajmują: Jarosław Szczęsny (Olza), Paulina Matusiak (Jastrzębie-Zdrój), Jerzy Labus (Świerklany), Maria Mura (Owsiszcze), Bogumił Wrona (Wodzisław Śl.) i Barbara Cygańczuk (Rybnik).

Swoim wystąpieniem zaskoczył wszystkich Andrzej Sączek. Najpierw wchodząc na scenę w specyficzny sposób, następnie zapraszając na nią wszystkich kandydatów do Rady Miasta Rybnika. Powiedział:

To moja drużyna, z nią zmienimy Rybnik by stał się dobrym miastem dla wszystkich.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości podkreślał swoją otwartość na drugiego człowieka i wyborcze hasło: Z pasją i energią dla Rybnika. Kolejnym zaskoczeniem była deklaracja:

W pół roku posprzątam po obecnym Prezydencie!

Regionalna Konwencja Samorządowa Prawa i Sprawiedliwości to okazja do przedstawienia naszych kandydatów, ale równie możliwość porozmawiania z nimi. W poniedziałek zaczęliśmy od prezentacji, dziś jesteśmy w terenie; rozmawiamy i przekonujemy do nas ludzi, bo chcemy wspólnie z mieszkańcami budować Rybnik, ponieważ kochamy to miasto tak jak oni – powiedział w rozmowie z nami radny Karol Szymura

Andrzej Sączek mówił też o czystości w mieście, likwidacji dziur w drogach, bezpłatnej komunikacji na wzór Jastrzębia, Raciborza, czy Żor, ożywieniu uczelnianego Kampusu na wzór Gliwic i powrocie koncertów światowych sław do Rybnika. Rozważa też z likwidację kontrapasów rowerowych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button