Wiadomości

Policja schwytała patostreamerów. Mamy film!

Ich zatrzymanie było tylko kwestią czasu! Wpadli już w ręce stróżów prawa

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch 18-latków, którzy 17 listopada na terenie Śląska dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Wczoraj późnym wieczorem zakończyło się posiedzenie w sprawie dwóch patostreamerów, którzy w okresie 17-19 listopada na terenie Śląska dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu względem dwóch młodych kobiet.
Relacje z tych wydarzeń młodzi mężczyźni transmitowali w sieci. Po zdarzeniu nastolatkowie wyjechali poza granicę naszego kraju, lecz w wyniku intensywnej pracy operacyjnej, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli ich i ustalili, kiedy zamierzają wrócić do Polski. Kryminalni zatrzymali ich w ubiegły weekend na terenie Śląska, niedługo po tym, jak przekroczyli granicę. 
Wczoraj rano usłyszeli oni zarzuty w katowickiej prokuraturze. Podejrzani odpowiedzą między innymi za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad młodą kobietą, rozpowszechnianie za pośrednictwem sieci Internet jej nagiego wizerunku bez jej zgody, usiłowanie doprowadzenia jej do obcowania płciowego wykorzystując bezradność kobiety, nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a jeden z nich odpowie także za spowodowanie obrażeń ciała innej młodej kobiety. Decyzją katowickiego sądu 18-latkowie najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, gdzie będą oczekiwać na rozprawę. Grozi im kara do 8 lat więzienia
– poinformowała dziś Śląska Komenda Wojewódzka Policji

Przypomnijmy, że oskarżeni nagrywali filmy m.in. we Wrocławiu. To właśnie tam niemal nieprzytomnej już kobiecie podawali alkohol w misce do psa, rozbierali ją, najprawdopodobniej kazali zażyć narkotyk, uderzyli ją powodując rozległą ranę, po czym wyrzucili kobietę bez ubrań na mróz.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button