Video

Pruszczyński do Kuczery: kłamie pan

Coraz goręcej nie tylko na zewnątrz, ale i w kampanii. Nietypowy przebieg miała dzisiejsza konferencja prasowa w rybnickim magistracie

Na briefingu prasowym, prezydent Piotr Kuczera przedstawił postanowienie Sądu Okręgowego w Rybniku, które nakłada na kandydata na prezydenta Rybnika – Tomasza Pruszczyńskiego – obowiązek przeproszenia go publicznie oraz wpłacenia 10 tys. zł na rzecz Krajowego Stowarzyszenia Antymobbingowego. Decyzja sądu dotyczy tzw. afery mobbingowej w Urzędzie Miasta Rybnika.

Tomasz Pruszczyński oskarżał Piotra Kuczerę o wcześniejszą wiedzę na temat problemów z mobbingiem w UM Rybnik. Ściślej: padły słowa, że urząd ma sprawę w sądzie w związku z mobbingiem. Kuczera odpowiedział oskarżeniem o szerzenie kłamstw, przedstawiając decyzję sądu jako dowód na nieprawdziwość słów T. Pruszczyńskiego

Według postanowienia sądu, Pruszczyński ma przeprosić Kuczerę i wpłacić 10 tys. zł na rzecz stowarzyszenia antymobbingowego. Ma również zaprzestać rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących Kuczery oraz zamieścić sprostowanie w mediach.

Na briefingu obecny był także sam Tomasz Pruszczyński, który skrytykował decyzję sądu i brak możliwości obrony w sprawie. Oskarżył Kuczerę o zatajanie spraw dotyczących mobbingu w UM Rybnika oraz nazwał go wprost kłamcą i słabym managerem.

Pełny zapis video z briefingu poniżej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button