Wiadomości

Przeżyli razem 70 lat. Niesamowity jubileusz w Gotartowicach

Takie rocznice nie tylko nie zdarzają się codziennie, ale są – co więcej – ewenementem na skalę regionu. Państwo Anna i Jan świętują kamienne gody

Jubilaci poznali się na zabawie wiejskiej w latach 50. ubiegłego wieku. Jan Kostępski przybył na Śląsk z małej miejscowości Gorzyczany koło Sandomierza i pracował jako ślusarz w różnych miejscach, m.in. na kopalniach Makoszowy i Chwałowice. Po wypadku w 1973 roku, który zmusił go do przejścia na rentę powypadkową, pracował jako ochroniarz aż do emerytury.

Z kolei pani Anna – rodowita rybniczanka – przed ślubem pomagała rodzicom w gospodarstwie, zaś po zamążpójściu zajęła się wychowywaniem dzieci. Była i jest osobą niezwykle pracowitą i utalentowaną: potrafi szyć, dziergać, robiła też ciepłe ubrania i swetry dla dzieci. Później podjęła pracę jako sprzedawczyni, a po likwidacji spółdzielni – jako stróż w ELROWie.

Para ma imponującą, wielopokoleniową rodzinę: 7 dzieci, 20 wnuków, 23 prawnuków i 6 praprawnuków. Świętowali swoje 70-lecie małżeństwa 12 listopada w gronie najbliższych.

Fotografia Państwa Kostępskich pochodzi z Ich prywatnego archiwum. Koloryzacji dokonała redakcyjna sztuczna inteligencja.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button