Wiadomości

Koniec Kałuży w JSW. Wiceprezes odwołany

Kolejna odsłona politycznego trzęsienia ziemi po zmianie władzy centralnej? Na to wygląda

Dziś Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o odwołaniu ze stanowiska wiceprezesa Wojciecha Kałuży.

Dziś (3 stycznia) Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA podjęła decyzję o odwołaniu Wojciecha Kałuży ze stanowiska zastępcy prezesa zarządu JSW ds. rozwoju. Obowiązki zastępcy prezesa zarządu JSW ds. rozwoju przejął Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW SA. – czytamy w komunikacie

W grudniu 2022 roku Wojciech Kałuża wszedł do zarządu JSW po politycznej rezygnacji marszałka Jakuba Chełstowskiego, co zmieniło proporcje polityczne w sejmiku województwa śląskiego. I to po tej zmianie Kałuża złożył dymisję z funkcji wicemarszałka, a marszałek to zaakceptował.

Związkowcy negatywnie zareagowali na informację o planowanej nominacji Kałuży do zarządu JSW. Bogusław Ziętek, lider Związku Zawodowego „Sierpień 80”, ostro skrytykował ten pomysł, mówiąc o zmasakrowaniu standardów.

Nowy rząd, kierowany przez Donalda Tuska, zapowiada naprawę błędów poprzedniej administracji, w tym dokładne audyty i zmiany kadrowe w spółkach górniczych. Minister Aktywów Państwowych, Borys Budka, ma kluczową rolę w podejmowaniu strategicznych decyzji personalnych w spółkach – w tym z Jastrzębską Spółką Węglową będącą jednym z głównych podmiotów pod lupą.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button