Wiadomości

Rybnik ma nowego dyrektora. To była wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej

Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej pokieruje Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Centrum funkcjonuje w ramach rybnickiego Urzędu Miasta i podlegają mu referaty: ekologii, ochrony powietrza, gospodarki komunalnej, a także pełnomocnik prezydenta ds. górnictwa oraz geolog powiatowy. Od początku czerwca kieruje nim była zastępca burmistrza Kuźni Raciborskiej.

Komisja Rekrutacyjna, po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej uznała, że kandydatka posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, aby prawidłowo realizować zadania na oferowanym stanowisku pracy – poinformowały władze Rybnika w Informacji o wynikach naboru.

Co ciekawe była wiceburmistrz najpierw – i to w wielkim stylu – zrezygnowała z pracy w kuźnickim magistracie. Zrobiła to pod koniec stycznia.

Wyczerpała się możliwość współpracy z panem burmistrzem – powiedziała wówczas Sylwia Brzezicka-Tesarczyk – Mam nadzieję, że dotychczasowa praca zostanie doceniona, zarówno przez mieszkańców, jak i dyrektorów placówek oświatowych oraz jednostek organizacyjnych, bo gros tych jednostek mam pod swoją opieką.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej – Paweł Macha – nie krył wówczas swojego zaskoczenia i przypuszczał, że wiceburmistrz otrzymała inną – lepszą – ofertę pracy. Zapytaliśmy więc nową Dyrektor CZGM, czy nie bała się ryzykownego kroku, wszak najpierw zrezygnowała ze stanowiska zastępcy burmistrza, a potem dopiero wystartowała w konkursie w Rybniku.

Każda zmiana pracy to pewne ryzyko, ale czasem trzeba się na nie zdecydować. Ja się zdecydowałam. Na razie nie żałuję. Za parę miesięcy będę mogła powiedzieć więcej, bo na razie pracuję raptem kilka dni.

Dyrektor pytana przez nas, czy to kolejny krok do startu w wyborach, odmówiła komentarza.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button