Śmierć w kopalni Murcki-Staszic. Nie żyje górnik przygnieciony kamienną bryłą

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielny wieczór w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach
Podczas pracy pod ziemią zginął 45-letni górnik, który został przygnieciony przez kamienną bryłę.
Jak poinformowała Polska Grupa Górnicza, do zdarzenia doszło przed godziną 19:00. Mężczyzna wykonywał prace w przodku chodnika związane z wierceniem otworów strzałowych. W pewnym momencie został przygnieciony przez oderwany fragment skały.
Na miejsce natychmiast skierowano służby ratownicze. Mimo podjętej akcji i udzielonej pomocy życia 45-letniego pracownika nie udało się uratować.
Łączymy się w bólu z bliskimi i rodziną zmarłego – przekazała Polska Grupa Górnicza w oficjalnym komunikacie
Według dostępnych danych jest to trzeci śmiertelny wypadek w tym roku w polskiej kopalni węgla kamiennego oraz piąty w całym polskim górnictwie. Dwa pozostałe śmiertelne zdarzenia miały miejsce w zakładach odkrywkowych.
Okoliczności niedzielnego wypadku będą wyjaśniać odpowiednie służby oraz organy nadzoru górniczego.



