Wiadomości

Śmierć w kopalni Murcki-Staszic. Nie żyje górnik przygnieciony kamienną bryłą

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielny wieczór w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach

Podczas pracy pod ziemią zginął 45-letni górnik, który został przygnieciony przez kamienną bryłę.

Jak poinformowała Polska Grupa Górnicza, do zdarzenia doszło przed godziną 19:00. Mężczyzna wykonywał prace w przodku chodnika związane z wierceniem otworów strzałowych. W pewnym momencie został przygnieciony przez oderwany fragment skały.

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratownicze. Mimo podjętej akcji i udzielonej pomocy życia 45-letniego pracownika nie udało się uratować.

Łączymy się w bólu z bliskimi i rodziną zmarłego – przekazała Polska Grupa Górnicza w oficjalnym komunikacie

Według dostępnych danych jest to trzeci śmiertelny wypadek w tym roku w polskiej kopalni węgla kamiennego oraz piąty w całym polskim górnictwie. Dwa pozostałe śmiertelne zdarzenia miały miejsce w zakładach odkrywkowych.

Okoliczności niedzielnego wypadku będą wyjaśniać odpowiednie służby oraz organy nadzoru górniczego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button