Wiadomości

Bardzo niespokojny weekend w regionie

W czasie minionych dni służby miały pełne ręce roboty. Niestety nie obyło się też bez tragedii.

W sobotni wieczór dwudziestoośmioletnia obywatelka Ukrainy wypadła z okna na trzecim piętrze jednej z kamienic przy ul. Kościuszki w Rybniku. Na miejsce przybyła straż pożarna i policja, wylądował też śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Pierwszej pomocy udzielili kobiecie strażacy.

Poszkodowana jest w stanie ciężkim w jednym z katowickich szpitali – poinformował Ryszard Czepczor z KMP w Rybniku

Chwilę później śmigłowiec LPR i wszystkie służby zostały zadysponowane do Jejkowic, gdzie starszy mężczyzna spadł ze schodów. Jego stan był na tyle poważny, że dość długo stabilizowano go w karetce, o czym poinformował nas jeden z Czytelników. Straż pożarna zabezpieczyła miejsce do lądowania helikoptera na parkingu przy ul. Głównej.

Najtragiczniejsze wydarzenia rozegrały się w niedzielne popołudnie w Orzeszu. Tam na torach kolejowych zginął młody mieszkaniec Bełku potrącony przez pociąg relacji Katowice-Chałupki. Według relacji kierownika pociągu w rejonie ulicy Stalowej młody człowiek siedział na torowisku. Maszynista nie miał szans na zatrzymanie pociągu. 22-latek poniósł śmierć na miejscu. Komunikacja kolejowa na linii Katowice-Rybnik została sparaliżowana, Koleje Śląskie zorganizowały zastępczą komunikację autobusową.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button