Wiadomości

Burza w szklance Odry. Odcinają się od Piwońskiego, który… usuwa wpisy!

Wracamy do zeszłotygodniowej deklaracji Marcina Piwońskiego i Mieczysława Kiecy. Od postępowania swojego szefa zdecydowanie odcina się Zarząd Stowarzyszenia Nasza Odra Socios

To powoli materiał na wieloodcinkowy serial. Najpierw w zeszłym tygodniu prezes Piwoński poinformował, że poprze w drugiej turze wyborów samorządowych urzędującego prezydenta Wodzisławia – Mieczysława Kiecę. Pisaliśmy o tym w artykule „Piwoński to Kałuża Wodzisławia”. Internet zalała fala komentarzy i memów.

Pomimo wcześniejszych krytyk Piwońskiego wobec obecnej władzy, obaj panowie postanowili połączyć siły – napisaliśmy

Na to działanie w zdecydowany sposób zareagował zarząd Naszej Odry publikując w mediach społecznościowych jednoznaczne oświadczenie (pisownia oryginalna – przyp. red.):

W związku z podpisanym w dniu 12.04.2024 'Porozumieniem – umową o współpracy’ pomiędzy Mieczysławem Kiecą a Marcinem Piwońskim, Zarząd Stowarzyszenia Nasza Odra Socios informuje, że ni brał udziału w konstruowaniu niniejszego porozumienia oraz żadnych konsultacjach w tym zakresie. Decyzja ta była dla nas takim samym zaskoczeniem jak całego środowiska sportowego. Ze względu na fakt, iż Marcin Piwoński pełni funkcję nie tylko Prezesa Odry Wodzisław, ale również Prezesa Stowarzyszenia Nasza Odra Socios, informujemy, że podpisanie w/w dokumentu było indywidualną decyzją Prezesa Piwońskiego i Stowarzyszenie Nasza Odra Socios jej nie popiera. Nasze Stowarzyszenie pozostaje organizacją kierującą się wyłącznie dobrem klubu Odra Wodzisław Śl. i realizującą cele zawarte w statucie. Decyzję co do wyboru przyszłego prezydenta miasta pozostawiamy każdemu Kibicowi, któremu los naszego zasłużonego Klubu nie pozostaje obojętny.”

Zarząd Nasza Odra Socios

Kolejny ruch wykonał wg Zarządu sam Marcin Piwoński, który… usunął to oświadczenie z fejsbukowego profilu Stowarzyszenia!

A jeszcze później oliwy do ognia dolał Zarząd, który w ostry sposób o tym poinformował:

Uwaga kibice Odry ‼️ Zarząd stowarzyszenia Nasza Odra Socios większością głosów podjął decyzję o wystosowaniu oświadczenia, w którym wyrażają sprzeciw wobec poparcia Pana Kiecy. Zostało ono bez zgody zarządu usunięte przez Marcina Piwońskiego. Zachował się jednak screen.

Na sam koniec głos zabrał Klub Sportowy SWD Wodzisław Śląski:

Po obaleniu Kiecy zostanie stworzony Miejski Klub Sportowy, który wróci rok po roku co najmniej do II ligi, a później już tylko czekać aż ekstraklasa będzie NASZA 💙❤️

Jak dalej rozwinie się ta sytuacja? Czy Marcin Piwoński nadal będzie szefował Naszej Odrze? O tym z pewnością Was poinformujemy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button