Wiadomości

Czystki w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Nowy minister wymienia władze

Nowe porządki czy po prostu zmiany kadrowe? Dlaczego odwołano 4 członków Rady, a powołano aż 6 nowych? Na razie brak jasnego komunikatu ze strony ministerstwa w sprawie zmian w JSW

Każdy, kto myślał, że największy producent węgla koksującego w Europie pozostanie nietknięty przez nową władzę był w błędzie. Dziś nowa miotła zaczęła zamiatać – i to w wielkim stylu. W dość lakonicznym komunikacie poinformowała o tym sama spółka.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. informuje, iż w dniu 12 lutego 2024 r. Spółka otrzymała oświadczenia, zgodnie z którymi Minister Aktywów Państwowych, działając na podstawie § 15 ust. 13 Statutu Spółki, odwołał z dniem 12 lutego 2024 r. ze składu Rady Nadzorczej Spółki XI kadencji niżej wymienione osoby: panią Halinę Buk, Przewodniczącą Rady Nadzorczej, panią Jolantę Górską, Członka Rady Nadzorczej, pana Alojzego Nowaka, Członka Rady Nadzorczej, pana Stanisława Pruska, Członka Rady Nadzorczej – czytamy w komunikacie.

Powody odwołania wyżej wymienionych osób nie zostały wskazane, co z pewnością nie przyczyni się do zwiększenia transparentności działań JSW. Warto dodać, że – także bez podawania uzasadnienia – minister Borys Budka powołał z dniem 13 lutego w skład rady nadzorczej JSW: Katarzynę Bilińską, Artura Kisielewskiego, Arkadiusza Mężyka, Pawła Rostkowskiego, Krzysztofa Szlagę i Krzysztofa Wronę. Warto zauważyć, że w miejsce odwołanych 4 członków RN powołano 6 nowych. Co dalej z Zarządem i Prezesem Cudnym? Biorąc pod uwagę fakt, iż Rada Nadzorcza może dokonać zmian w Zarządzie, nie są wykluczone kolejne kadrowe roszady.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button