Wiadomości

Lodowisko w Pszowie zaprasza

Przez ponad 14 godzin na dobę będzie można korzystać z pszowskiego lodowiska.

Już za dwa dni pierwsze dni wolne od nauki szkolnej. Wszystkim, którzy chcą aktywnie spędzić ferie, władze Pszowa oferują rozrywkę na słynnym w regionie lodowisku.

Lodowisko w Pszowie zaprasza na łyżwy podczas zimowych ferii, codziennie od 8:00 do 22:30 – mówi Krzysztof Jaroch, zastępca kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pszowie. Pełnowymiarowy, zadaszony obiekt i profesjonalnie przygotowana lodowa tafla są gwarancją dobrej zabawy i rekreacji. Od piątku 13 stycznia do niedzieli 29 stycznia br. lodowisko będzie czynne codziennie jak w weekendy. Wejścia na taflę zorganizowane są co półtorej godziny. Pierwsza ślizgawka rozpoczyna się o godzinie 8:00, a ostatnia o 21:30. Każdego dnia przewidziano dziesięć wejść na lód. Po każdej godzinnej ślizgawce, podczas przerwy technicznej, pielęgnowana jest lodowa nawierzchnia. Lodowisko dysponuje bezpłatnym parkingiem dla klientów oraz wypożyczalnią i szlifiernią łyżew. Dla najmłodszych amatorów łyżwiarstwa (dzieci do 9 lat) dostępne są również bezpłatnie chodziki do nauki jazdy na łyżwach. W obiekcie można płacić kartą. Cena za jednogodzinne korzystanie z lodowiska wynosi 10 zł za bilet normalny i 7 zł za bilet ulgowy. Z ulg mogą korzystać: dzieci do 6 lat, dzieci i młodzież ucząca się (po okazaniu legitymacji szkolnej), studenci do 26 lat (po okazaniu legitymacji studenckiej) oraz emeryci i renciści (po okazaniu legitymacji emeryta-rencisty). Bilet rodzinny 2+3 kosztuje 30 zł za godzinę jazdy na łyżwach, z którego razem mogą skorzystać maksymalnie dwie osoby dorosłe i troje dzieci (dzieci lub młodzież ucząca się po okazaniu legitymacji szkolnej). Przy zakupie biletów normalnych i ulgowych honorowana jest również Karta „Rodzina 3+” wraz z karnetem dostępnym w Urzędzie Miasta Pszów. Łyżwy wypożyczyć można za 6 zł na godzinę. Za 12 zł można też skorzystać z usługi ostrzenia własnych łyżew. Warto jednak nie odkładać ostrzenia na ostatni moment, bo przy dużej liczbie klientów szlifiernia może być chwilowo nieczynna. Na kaucję za łyżwy oraz klucz warto mieć przy sobie odliczone pieniądze, ponieważ nie zawsze kasa może je rozmienić.

Pszowskie chodziki do nauki jazdy na łyżwach

Warto dodać, że na lodowisku dostępne również automaty z przekąskami oraz ciepłymi i zimnymi napojami, w tym mieloną kawą parzoną ciśnieniowo. Automaty przyjmują płatności i kartą, i gotówką. Obiekt objęty jest również monitoringiem wizyjnym. Lodowisko zaprasza wszystkich mieszkańców regionu i nie tylko.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button