Wiadomości

Mieszkańcy ul. Batorego: dzieci boją się chodzić do szkoły!

Uciążliwa budowa rybnickiego drugiego odcinka drogi regionalnej Racibórz-Pszczyna. Ulica Batorego w Niewiadomiu zamieniła się w tor przeszkód

Zablokowany dojazd do posesji, niebezpieczna droga do szkoły. Tak wygląda codzienność rybniczan sąsiadujących z budową nowej części drogi regionalnej.

Mój dwunastoletni syn boi się chodzić do szkoły. Wychodzi prosto pod ciężarówki – mówi jeden z mieszkańców

I rzeczywiście rzut oka pozwala zgodzić się ze spostrzeżeniami rybniczan z ul. Batorego. Kilka dni temu tak wyglądała ich codzienność:

W poniedziałek, 20 listopada, miała miejsce wizja lokalna zorganizowana przez rybnicki magistrat. Ustalono wówczas, że wytyczony zostanie nowy – osobny – pas dla pojazdów budowy. I tak się rzeczywiście stało. Miało to umożliwić mieszkańcom swobodny wyjazd z bramy…

Nowy pas ma być przeznaczony tylko dla ciężarówek. Ta na zdjęciu porusza się już nową – prawidłową – trasą

… ale część kierowców pracujących przy budowie nie stosowała się do nowych zasad, więc dziś rano pojawił się szlaban.

Wreszcie coś podziałali, bo tu strach było chodzić – usłyszeliśmy dziś

Jak na razie samochody ciężarowe pracujące przy budowie poruszają się właściwą trasą. Czy to koniec kłopotów rybniczan z ul. Batorego? Przedstawiciel wykonawcy – Budimexu – zapewnił ich, że będzie tego pilnował. Mieszkańcy z kolei podkreślają, że rybnicki Urząd Miasta stanął na wysokości zadania – choć z pewnym opóźnieniem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button