Wiadomości

Najjjka niewinna! Kompromitacja OMZRiK i prokuratury

Czy prokurator nawet nie przeczytał akt przed skierowaniem do sądu aktu oskarżenia? Niespodziewany rozwój wypadków w sprawie katolickiej blogerki!

O tej sprawie pisaliśmy już niejednokrotnie. Katolicka blogerka Najjjka została oskarżona przez niesławny Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych o szerzenie nienawiści. Natalia Ruś obszernych wyjaśnień udzieliła nam w tej sprawie w wywiadzie Najjjka nie została skazana. Obrony Natalii podjął się mec. Sławomir Korbela wraz z Fundacją Polskie VETO. Na dzisiejszej konferencji prasowej poinformowali oni, że Natalia Ruś została uniewinniona.

Sąd Rejonowy umorzył postępowanie karne prowadzone z inicjatywy OMZRiK. Prokuratura wycofała akt oskarżenia i w tym momencie sądowi pozostało jedynie umorzenie postępowania toczącego się przeciwko mojej klientce. Postanowienie sądu jest prawomocne, sprawa jest zakończona – powiedział pełnomocnik Natalii, mec. Sławomir Korbela

Jestem wszystkim bardzo wdzięczna za udzielone wsparcie, dziękuję wam bardzo, bardzo serdecznie – mówiła na konferencji Natalia Najjjka Ruś -Szkoda, że OMZRiK nie chce przeprosić, ale wiadomo, że nie chwalą się swoimi porażkami. Trochę mnie to boli, przyznaję to.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że uniewinnienie nastąpiło z powodu… wycofania przez prokuraturę aktu oskarżenia. Innymi słowy: prokuratura nagle – po ponad pół roku – uznała, że do przestępstwa nie doszło.

Nie wiem, co tak naprawdę myślała osoba, która przygotowała akt oskarżenia. Trudno mi gdybać, ale uważam, że zainteresowanie mediów i Fundacji spowodowało, że pochylono się bardziej nad sprawą. Referenci i prokuratorzy mają dużo spraw, są obciążeni i potem to w Polsce wygląda tak, jak wygląda. I może się okazać, że osoba, która jest niewinna staje się oskarżoną. I potem jest szok, że ktoś prawy i uczciwy ma ponieść odpowiedzialność. Osobiście cieszę się, że jest czwarta władza – media – bo niestety ludzie w Polsce zaczynają mieć problemy z prokuraturą, bo mówią o wartościach katolickich czy patriotycznych – powiedział mec. Sławomir Korbela

Czy to oznacza, że prokurator zajrzał do akt (w których przecież nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich kilkudziesięciu tygodni!) dopiero po interwencji naszej i Fundacji Polskie VETO? Bardzo wiele na to wskazuje, stąd też zadaliśmy to pytanie Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach i czekamy na odpowiedź.

To niestety powszechna praktyka – mówi nam anonimowo jeden z adwokatów z naszego regionu. -Prokuratura produkuje akty oskarżenia „hurtem” na zasadzie: a nuż się uda. Ile niewinnych osób cierpi z tego powodu? Trudno ocenić, ale z pewnością jest to postępowanie naganne.

Jak do sprawy uniewinnienia Natalii Ruś odnosi się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych? Jak na razie numer telefonu Ośrodka nie odpowiada. Damy Wam znać, gdy tylko się z nami skontaktują. A cała sprawa kładzie się także niestety cieniem na dużej części mediów lokalnych, które bez zbadania sprawy powielały niesprawdzone informacje szerzone przez OMZRiK pisząc o rzekomym skazaniu Natalii Ruś.

Powiązane artykuły

5 komentarzy

  1. Przecież ten cały OMZRIK to struktura przestępcza. Każdy w miarę mądry człowiek o tym wie i można jak się chce masę informacji na ten temat. Druga sprawa jest taka że nikt tych bandytów jeszcze nie wsadził do więzienia. To jest mega dziwne.

    1. Bo to oni wsadzają bandytów do więzienia. Akt oskarżenia został wycofany z powodu zbliżających się wyborów, Ziobro chce zdobyć głosy pokazując że przestępcy mogą być bezkarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button