Wiadomości

Niespodziewana klęska PiS w naszym regionie. Nie mają kandydata do Senatu (AKTUALIZACJA)

Tego nikt się nie spodziewał. Partii rządzącej nie udało się najprawdopodobniej zarejestrować nikogo w okręgu nr 72

To jest polityczne trzęsienie ziemi – słyszymy wśród osób zorientowanych w politycznej rzeczywistości. I trudno się takim słowom dziwić. Brak kandydata w tak ważnym okręgu byłby dla Prawa i Sprawiedliwości bardzo poważnym ciosem.

Powiem więcej i mocniej. To klęska – konkluduje jeden z działaczy w rozmowie z nami -Nie zebrać podpisów i nie zarejestrować kandydata??? Takie wpadki zdarzają się jakimś małym i niewiele znaczącym komitetom. Jedna z największych polskich partii na coś takiego nie może sobie pozwolić!

Jak doszło do tego, że PiS w okręgu nr 72 (obejmuje on obszar powiatów raciborskiego i wodzisławskiego oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój i Żory) może nie mieć senatora? Według pozyskanych przez nas informacji wszystko z powodu konfliktu z małżeństwem Ewy i Adama Gawędów. Gdy okazało się, że PiS może nie zebrać podpisów, zaproponowano start dotychczasowej senator, którą wcześniej skreślono z listy potencjalnych kandydatów. Ta jednak wg naszego informatora – urażona wcześniejszą postawą Jarosława Kaczyńskiego – odmówiła i zarejestrowała swój komitet wyborczy.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z posłem Adamem Gawędą, ale nie mógł dłużej rozmawiać i obiecał kontakt jutro rano. Na stronie PKW rzeczywiście pojawił się zarejestrowany komitet wyborczy Ewy Gawędy. Brak za to kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji przez sztab partii rządzącej.

Aktualizacja z godz. 23:30: informacja o braku kandydata w okręgu nr 72 została potwierdzona przez dyrektora jednego z biur poselskich PiS.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button