Wiadomości

„Podłe działanie p. Kiecy wobec kobieciej piłki nożnej!” Klub SWD opublikował oświadczenie

Warszawski Sąd Okręgowy doręczył uzasadnienie wyroku w sprawie unieważnionego postępowania przetargowego, a klub SWD natychmiast przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie

Przypomnijmy, że cała sprawa dotyczy unieważnionego postępowania przetargowego na zadanie Promocja miasta przez kluby sportowe w Wodzisławiu. Wówczas to zamiast wyboru najkorzystniejszej cenowo oferty SWD Wodzisław Śląski wybrano ofertę Odry Wodzisław. Sąd prawomocnym wyrokiem z dnia 18 października br. unieważnił przetarg. Do uzasadnienia w mocnych słowach odniósł się Klub SWD.

Mamy uzasadnienie Sądu Okręgowego ws. wygranego przez SWD przetargu

Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał w 100% rację Klubowi SWD, czym podkreślił nieznajomość prawa i jego naruszenie przez p. Kiecę, który bezprawnie unieważnił przetarg i „przekazał” go do realizacji Odrze Wodzisław.

Sąd w swojej argumentacji podkreślił, że Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca pismem skierowanym do podwykonawców wprowadził ich w błąd i w sposób nieuprawniony chciał wpływać na składane oświadczenia!

Ponadto Sąd ocenił, że wybór Odry Wodzisław sp. z o. o. na miejsce SWD Wodzisław Śląski był, cyt.: „… oferta Wykonawcy Odry Wodzisław Śląski sp. z o.o. podlegała odrzuceniu jako niezgodna z warunkami postępowania, wybór tejże oferty jako najkorzystniejszej stał w sprzeczności z dyspozycją art. 239 ust. 1 i ust. 2 ustawy PZP”.

Co do oferty Klubu SWD Wodzisław Śl., Sąd Okręgowy w swoim uzasadnieniu wyroku w sposób jednoznaczny wskazał że, cyt.: „Natomiast oferta Klubu Sportowego SWD Wodzisław Śląski winna zostać wybrana jako najkorzystniejsza, albowiem jak już wyżej uzasadniono, oferta ta była zgodna z warunkami zamówienia, nie podlegała odrzuceniu wbrew stanowisku Zamawiającego”.

Tak to aktualnie wygląda po prawomocnym zakończeniu tej SKANDALICZNEJ sprawy.

Klub ma teraz prawo wystąpić o odszkodowanie do kolejnego Sądu, ale p. Kieca powinien zapłacić za to utratą stanowiska!!!

Na szczęście, mieszkańcy Wodzisławia i okolic w zdecydowanej większości dali p. Kiecy „czerwoną kartę” w wyborach parlamentarnych, bo nikt nie chce takiej osoby w Sejmie, która nie przestrzega prawa i działa z premedytacją.

W dniu dzisiejszym na sesji rady miasta komisja kontroli stwierdziła, że SWD było o 2020 wielokrotnie „okradane”, wnioski albo bezprawnie były odrzucane, albo celowo punktowane w taki sposób aby zaszkodzić klubowi. O tej sesji oraz skandalicznym zachowaniu włodarza napiszemy w osobnym artykule.

Komu albo czemu ma służyć tak podłe działanie p. Kiecy wobec kobieciej piłki nożnej?

Akurat Pan Tusk, popierał i popiera sport niezależnie od płci, ale już p. Kieca doprowadza do upadku kobiecy klub piłki nożnej w Wodzisławiu, który był chlubą naszego miasta.

Czas w końcu zakończyć to trwanie przy korycie, p. Kiecy.

Młode pokolenie dziewczynek, młodzieży czy kobiet, które chciały trenować piłkę nożną –  obecnie straciły wszystko… i póki właśnie przy korycie zostaje osoba, która tak bardzo dyskryminacje piłkę nożną kobiet nie ma szans na odbudowywanie czegokolwiek.

Kieca wielokrotnie podnosił „z Wami (kobiecą piłką – dop. autora) nikt się nie liczy”.

Za to z Tobą Kieca się „wszyscy liczą”!

Jakże aktualne jest przysłowie… „Miałeś chamie, złoty róg, ostał ci się jeno sznur”.

Klub SWD musi bronić praw kobiet do posiadania kobiecej piłki nożnej w Wodzisławiu Śląskim, bo piłkarki dla Kiecy, to pewnie gorszy rodzaj człowieka…

Pod oświadczeniem podpisał się Prezes Sebastian Klimek. Cytując dokument zachowaliśmy pisownię oryginalną.

A co Wy sądzicie o tej sprawie?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button