Wiadomości

Roman Fritz kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Wydał oświadczenie w tej sprawie

Wybory samorządowe jeszcze trwają, bo przed nami ich II tura, a tymczasem już rozpoczyna się kolejna przedwyborcza gorączka. Za dwa miesiące wybierzemy bowiem naszych europosłów

Kto będzie kandydował w tych wyborach? Na razie pewność mamy co do pierwszego i drugiego miejsca z list Konfederacji. Jedynką będzie bydgoszczanin Marcin Sypniewski, zaś dwójką Roman Fritz, który wystosował w tej sprawie oświadczenie.

Szczęść Boże!

Szanowni Państwo,

Dzisiaj mam zaszczyt ogłosić, że zamierzam ubiegać się o mandat Europosła z ramienia Konfederacji w okręgu 11 – województwo śląskie. Jako Poseł na Sejm RP sumiennie wykonuję swoje obowiązki służąc z całych sił naszej Ojczyźnie. Pragnę tym samym rozszerzyć swoje działania na płaszczyznę europejską. Często podkreślam istotną rolę wartości, które kształtują naszą tożsamość narodową i kulturową. Staram się być człowiekiem czynu, który nie boi się podejmować trudnych decyzji w imię dobra wspólnego. Moją misją jest dbać o interesy Polaków oraz bronić naszych tradycji i polskiej racji stanu. Podejmę wyzwanie godnego reprezentowania Polski w Europarlamencie. W obliczu licznych zagrożeń i zawirowań będę się starał wykorzystać wszelkie możliwości podniesienia rangi naszego kraju na godne miejsce dla Rzeczpospolitej.

Roman Fritz

Kto jeszcze będzie walczył o europejski mandat wyborczy? Zapewne przekonamy się już wkrótce. W kuluarach sejmowych mówi się o dwóch posłach POKO z naszego regionu, a także o Łukaszu Kohucie i Jerzym Buzku.

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. Zastanawiałem się czy by nie poprzeć w eurowyborach Eurorealistów z Konfy, nie dlatego, że jestem przeciw Unii, ale jako kontrę do tego w jakim kierunku się dzisiejsza UE rozwija, ale kandydatura antyśląskuego Fritza, mnie tu chyba skutecznie zniechęci… Ale, może jednak będzie jakiś prośląski kandydat na liście Konfy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button