Wiadomości

„Stop PiSwigilacji!” Śląsk rusza na Warszawę.

Może być gorąco i to już wkrótce. Mieszkańcy naszego regionu mają zamiar protestować w stolicy Polski.

Przypomnijmy: 23 stycznia reprezentacja Konfederacji złożyła w rybnickim biurze poselsko-senatorskim braci Bolesława i Wojciecha Piechów petycję wzywającą do rezygnacji z prac nad ustawą 2861 (Prawo Komunikacji Elektronicznej) procedowaną obecnie w Sejmie. Ustawa mówi o dostępie służb do danych z komunikatorów oraz lokalizacji w czasie rzeczywistym. Członkowie Konfederacji protestowali przeciwko zmianom w ustawie. Jak podkreślają według zawartego w niej przepisu do naszych prywatnych wiadomości będzie miała wgląd policja oraz 8 innych służb.

Służby będą miały dostęp do spraw, którymi nie chcemy się chwalić. Każdy z nas ma jakieś sprawy handlowe, biznesowe, zdrowotne. Nie są to rzeczy do szerokiego upubliczniania – mówili przedstawiciele Konferderacji.

Ponieważ służby mają mieć dostęp do naszych SMS, komunikatorów internetowych czy maili, Konfederacja nazywa to PiSwigilacją. Teraz protestujący idą krok dalej i wybierają się na ogólnopolską manifestację do Warszawy.

Zapraszamy wszystkich do zapisywania się – mówią organizatorzy. Nie pozwólmy na totalną kontrolę naszej prywatnej korespondencji. Czekamy na was.

Protest odbędzie się 6 marca. Zapisy do 25 lutego przyjmowane są pod numerem telefonu 667001200.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button