Wiadomości

Zła passa Mieczysława Kiecy. Przegrał dwa procesy wyborcze

Dwie klęski jednego dnia – to zdarza się rzadko, ale w Wodzisławiu miało miejsce. Przegranym jest urzędujący Prezydent

Wczoraj w trybie wyborczym Mieczysław Kieca wytoczył dwa procesy: jeden Radnemu Łukaszowi Chrząszczowi, drugi Przewodniczącemu Dezyderiuszowi Szwagrzakowi. Sąd ma na rozpatrzenie wniosku 24 godziny. Dziś przed południem wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Rybniku. Oba wnioski zostały oddalone.

Trudno komentować sprawę, gdyż Sąd przeprowadził rzetelną analizę merytoryczną postu. Mam nadzieję, że Pan Kieca przestanie mamić mieszkańców wirtualnymi inwestycjami i oskarżać radnych za mówienie prawdy. Pozywanie za memy i posty na Facebooku jest niepoważne. W Wodzisław 2.0 mamy dystans do siebie i do otoczenia. Polecam Panu Kiecy to samo, a świat stanie się piękniejszy – powiedział w rozmowie z nami Łukasz Chrząszcz

Oba wyroki są nieprawomocne. Prezydent Kieca ma 24 godziny na apelację. Jest jednak mało prawdopodobne, by odwołanie zmieniło w sposób istotny orzeczenie Sądu Okręgowego.

Powiązane artykuły

2 komentarzy

 1. Radny Chrząszcz z jakiego ramienia jest radnym?
  Przewodniczący czego Szwagrzak?
  Czego dotyczyły pozwy?
  Jak brzmiało uzasadnienie sądu?
  Skoro wyrok już zapadł, to dlaczego we wcześniejszym zdaniu czytamy, że sąd MA 24h na decyzję, a nie MIAŁ 24h?
  „Jest jednak mało prawdopodobne, by odwołanie zmieniło w sposób istotny orzeczenie […]” – jest jakieś uzasadnienie tego twierdzenia? Jeśli to osobista opinia autora, to mamy do czynienia z publicystyką, a nie informacją i ten artykuł nie powinien wisieć w dziale wiadomości.
  Ten tekst wygląda jakby ktoś przypadkiem kliknął „opublikuj” w połowie pisania.
  Warsztatowa klapa. Nie sądziłem, że ktoś przedstawiający się jako dziennikarz i absolwent UŚ może potknąć się na najprostszej formie dziennikarskiej jaką jest news.

  1. Szanowny Panie,

   Serio? Mam pisać, z jakiego ugrupowania jest Łukasz Chrząszcz? I z jakiej listy startował? I zamiast Przewodniczący Dezyderiusz Szwagrzak mam napisać: Przewodniczący Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego? Idźmy dalej:
   Zdanie „Sąd ma 24 godziny na rozpatrzenie wniosku” odnosi się do rzeczywistości istniejącej ciągle. Podobnie jak: woda wrze w 100 stopniach Celsjusza; Śnieg pada zimą.

   Idziemy jeszcze dalej:
   „Jest jednak mało prawdopodobne, by odwołanie zmieniło w sposób istotny orzeczenie […]” – jest jakieś uzasadnienie tego twierdzenia?

   Owszem, jest. Uzasadnieniem tego stwierdzenia jest podstawowa znajomość prawa w zakresie postępowań odwoławczych i zażaleń.

   I na sam koniec: uzasadnienie wydadzą Panu z pewnością strony – na żądanie. Nie sądziłem, że komuś, kto nie potrafi sobie wyguglować przynależności klubowej radnego będzie to uzasadnienie do czegokolwiek potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button