Wiadomości

„Obserwujemy działania, które doprowadzają do ograniczenia działalności szpitala”. Ukazał się apel medyków

Nadal napięta sytuacja w rybnickim szpitalu. Dziś jego pracownicy zwrócili się z apelem do mieszkańców całego Rybnickiego Okręgu Węglowego

Za niecały tydzień ma ponownie ruszyć oddział chorób wewnętrznych i odciążyć przeładowany Szpitalny Oddział Ratunkowy, ale w szpitalu wcale nie jest spokojniej. Przedwyborczy okres postanowili wykorzystać szpitalni medycy apelując do wszystkich wyborców.

My, pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi, w których będziemy wybierać członków organów samorządu terytorialnego województwa śląskiego, powiatu rybnickiego, rady miasta Rybnik, prezydenta miasta Rybnik zwracamy się do Was z APELEM. APELUJEMY: podczas wyborów wybierzcie odpowiedzialnie wybierzcie kandydatów, dla których priorytetem ZDROWIE Wasze | Waszych bliskich, a troska o jego ochronę bezwarunkowym nakazem; kandydatów dla których zapewnienie mieszkańcom powiatu rybnickiego opieki zdrowotnej w miejscu zamieszkania w możliwie jak najszerszym spektrum jest podstawową troską. Zdrowie jest najważniejsze i najcenniejsze, jest tylko jedno – wszyscy to wiemy, ale o zdrowie możemy i musimy dbać, a to nie jest możliwe bez dostępu do wysokospecjalistycznych placówek. Wybierzcie zatem kandydatów, dla których istnienie i rozwój naszego rybnickiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego jest pierwszorzędnym celem, a nie wyłącznie jednym z wielu postulatów czy obietnic wyborczych.

W apelu możemy też przeczytać, że kompleks szpitalny ma wielki potencjał, a zatrudnieni w nim pracownicy zarówno medycy jak i pracownicy obsługi czy administracji są gotowi do wsparcia każdej inicjatywy służącej rozwojowi Szpitala.

Niestety od entuzjazmu pracowników niewiele zależy. Tu potrzebne są działania przedstawicieli władz samorządowych, również samorządu województwa śląskiego. Nie bez znaczenia jest więc Wasz wybór! A najważniejszy co do decyzji lokalnych jest teraz – w wyborach samorządowych. Nie można dopuścić do sytuacji, że stagnacja w szpitalu doprowadzi do odejścia kadry, ograniczenia zakresu udzielanych świadczeń, a na końcu konstatacji, że działalność WSS nr 3 jest nieopłacana, przynosi straty i ostatni winien zgasić światło. Nie pozwólmy by podmiot leczniczy zbudowany z taką determinacją, uporem i przy takim wsparciu rybniczan wskutek nieudolnego zarządzania utracił możliwości funkcjonowania. Žeby mieszkańcy musieli szukać pomocy w ościennych szpitalach, bo poprzez brak zdolności do zarządzania nim dochodzi do zamykania kolejnych oddziałów.

To apel ludzi, którym zależy na tym szpitalu. Bezwład i pozorowane ruchy to niestety codzienność tego szpitala i efekty chyba każdy widzi. Szczerze mówiąc politycy wszystkich stron umywają ręce, działań dyrekcji w kierunku sanacji naszego szpitala też nie widać. Oby w końcu po wyborach to się zmieniło – mówi Piotr Rajman, przewodniczący MOZ NSZZ Solidarność Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3

Życzymy zdrowia i dokonania dobrych wyborów 7 kwietnia – napisali medycy w komentarzu na końcu apelu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button