Wiadomości

Znika siedziba Górnika Radlin

Tysiące dni rozgrywek, radość i łzy. Ten budynek widział wiele, ale oto nadszedł jego kres

Prędzej czy później musiało się to stać: rozpoczęło się wyburzanie starego budynku przy ul. Odległej – miejsca w którym niemal od zawsze swoje zaplecze miał Klub Sportowy Górnik Radlin. Entuzjaści sportu mogą jednak spać spokojnie – nie oznacza to, że klub będzie bezdomny.

Niebawem w miejscu starego baraku zobaczymy nowoczesny budynek multi-sportowy a naprzeciw nowoczesną, częściowo krytą trybunę dla kibiców, na ponad 650 miejsc. Zamiast istniejącego (jeszcze do niedawna) budynku przy ul. Odległej pojawi się nowy budynek, piętrowy, o funkcjach multi-sportowych. W budynku zaplanowano miejsca na szatnie, w tym osobne szatnie sędziowskie, łazienki, salę odpraw, pralnię z suszarnią oraz pomieszczenia techniczne. Na piętrze zaprojektowano pomieszczenia administracyjne z zapleczem socjalnym, toalety ogólnodostępne, ale również salę do ćwiczeń sportów walki, wraz z zapleczem. Pojawi się także osobna sala z tarasem od strony boiska treningowego, gdzie rodzice będą mogli obserwować grę swoich pociech – czytamy w komunikacie radlińskiego magistratu

Nowa trybuna ma pomieścić 657 miejsc siedzących. Podzielona będą na sektory. Sektor środkowy będzie zadaszony dachem w konstrukcji stalowej o wymiarach ok. 20,2 m x 7,4 m. W sektorze środkowym przewidziane zostało miejsce dla osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z kolei pod trybunami zaprojektowano zaplecze sanitarne, oraz pomieszczenia pomocnicze.

Inwestycja jest częścią projektu „Budowa i modernizacja infrastruktury społecznej, kulturalnej i sportowej w mieście Radlin”, na który miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 9,9 mln zł z „Polskiego Ładu”. W ramach tego projektu, oprócz trybuny i obiektu multisportowego, będzie miała miejsce adaptacja budynku przy ul. Reymonta na Głożynach, na potrzeby działalności społecznej, kulturalnej i edukacyjnej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button