Wiadomości

Komu przeszkadza różaniec w Stanowicach? Awantura o modlitwę dzieci

Czy w Polsce nie wolno już zapraszać na modlitwę? Na to wygląda, bo stanowicka szkoła właśnie obrywa za takie postępowanie

Wydawałoby się, że to niemożliwe, bo wolność praktyk religijnych jest zagwarantowana w Konstytucji RP. A jednak jak widać to nie tylko ma szansę się wydarzyć, ale już się dzieje. We wtorek podstawówka w Stanowicach odważyła się na zaproszenie chętnych dzieci na różaniec. Poinformowała o tym w krótkim poście na Facebooku.

Już jutro nasza społeczność szkolna weźmie udział w kampanii modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu”z dziećmi z całego świata. Będziemy się modlić o pokój dla świata dlatego zabierzcie jutro swoje różańce z domu i o 10.40 spotkamy się na sali gimnastycznej

To wywołało prawdziwą wściekłość niektórych rodziców. Dlaczego? Trudno to zrozumieć, bo dyrekcja od samego początku – co zrozumiałe – podkreślała dobrowolność uczestnictwa w wydarzeniu, które odbywało się na terenie szkoły (uczniowie nie musieli nigdzie wychodzić) i trwało niecałe pół godziny.

Rzut oka na komentarze pozwala wyrobić sobie własne zdanie:

Rozumiem wszystko. Ale różaniec jest w kościele. Kto chce ten uczęszcza. A w tym przypadku dzieci tracą inne lekcje matematyka, język polski, język angielski itd które moim skromnym zdaniem są ważniejsze.

Tyle tylko, ze zdaniem szkoły nikt żadnych lekcji nie tracił. I podkreślali to również inni rodzice, którzy tłumnie stanęli w obronie szkoły.

Rodzice nie są wściekli. Niektórym jest to obojętne, a niektórzy są DUMNI ze swoich DZIECI, że mają one w sobie tyle dobrej woli i miłości do innych ludzi, że zechcieli przyłączyć się do tak szlachetnej akcji jak Różaniec o Pokój na całym Świecie. Chyba wszyscy tego chcemy?? Komentarze, które redaktorka cytowała w artykule były w 90% komentarzami osób z fejkowych kont, tj. osób, których dzieci NIGDY nie chodziły do tej szkoły. To były osoby z Leszna, Wrocławia itd. W żaden sposób nie rodzice dzieci stanowickiej szkoły. Ja dziękuję WSZYSTKIM osobom, dzięki którym ta szlachetna akcja miała miejsce w szkole 🌹 Całą klasa mojego dziecka z radością w niej uczestniczyła. – napisała Katarzyna K.-G.

Czy sprawa będzie miała swój dalszy ciąg? Jeśli tak, to z pewnością Was o tym poinformujemy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button