Wiadomości

„Nie dajmy się zastraszyć!” Związki zawodowe ostro do dyrekcji szpitala

Pamiętacie apel pracowników szpitala sprzed dwóch dni? Jeśli nie, to sobie zapewne przypomnicie, bo zrobiła się z tego niezła afera…

Ale od początku. 26 marca szpitalni związkowcy opublikowali apel, o którym jako pierwsi pisaliśmy w materiale Obserwujemy działania, które doprowadzają do ograniczenia działalności szpitala. Ukazał się apel medyków. W treści apelu mogliśmy przeczytać między innymi:

podczas wyborów wybierzcie odpowiedzialnie wybierzcie kandydatów, dla których priorytetem ZDROWIE Wasze | Waszych bliskich, a troska o jego ochronę bezwarunkowym nakazem; kandydatów dla których zapewnienie mieszkańcom powiatu rybnickiego opieki zdrowotnej w miejscu zamieszkania w możliwie jak najszerszym spektrum jest podstawową troską. Zdrowie jest najważniejsze i najcenniejsze, jest tylko jedno – wszyscy to wiemy, ale o zdrowie możemy i musimy dbać, a to nie jest możliwe bez dostępu do wysokospecjalistycznych placówek. Wybierzcie zatem kandydatów, dla których istnienie i rozwój naszego rybnickiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego jest pierwszorzędnym celem, a nie wyłącznie jednym z wielu postulatów czy obietnic wyborczych.

To nie spodobało się Dyrekcji Szpitala, która zakazała szerzenia ulotek z apelem zasłaniając się… Kodeksem wyborczym.

W związku z pojawieniem się w dniu 28 marca 2024 r. na terenie Szpitala ulotek w ramach agitacji wyborczej zatytułowanych „Apel pracowników szpitala. informujemy, że udostępnienie i kolportaż tych ulotek na terenie Szpitala stanowi naruszenie treści obowiązujących przepisów karnych, a to art. 494 § 1 pkt 4 kodeksu wyborczego i podlega ściganiu z urzędu na podstawie odpowiednich przepisów.

Dyrekcja nakazała też natychmiastowe uprzątnięcie ulotek z treścią apelu…

W związku z pojawieniem się w dniu 28 marca 2024 r. na terenie Szpitala ulotek w ramach agitacji wyborczej zatytułowanej „Apel pracowników szpitala” zobowiązuję trybie natychmiastowym do usunięcia wszystkich ulotek z terenu szpitala i zdeponowania Ich w sekretariacie dyrektora. Udostępnienie i kolportaż tych ulotek na terenie Szpitala stanowi naruszenie treści obowiązujących przepisów karnych, a to art. 404 par 1 pkt 4 kodeksu wyborczego i podlega ściganiu z urzędu na podstawie odpowiednich przepisów.

… zaś Związki nie pozostały dłużne i odpowiedziały Dyrekcji dość jednoznacznie:

[…] pozostaje tylko wyrazić żal, że Dyrekcja Szpitala nie zechciała pochylić się na APELEM i zapoznać się dokładnie z treścią. Być może w tedy odczytałaby zawarte w nim intencje pracowników – troskę o miejsca pracy, o szpital, który budowany był przy ogromnym wkładzie mieszkańców powiatu rybnickiego. Szkoda.

Jak potoczą się losy apelu? Czekamy na oświadczenie Dyrekcji Szpitala w tej sprawie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button