Wiadomości

Rybniczanin zgwałcił jedenastolatkę. Ruszył proces

Dziś przed Sądem Okręgowym w Rybniku ruszył proces Wacława R. oskarżonego o wielokrotne przestępstwa seksualne

Oskarżony został doprowadzony przed oblicze Temidy z aresztu tymczasowego, w którym decyzją sądu przebywa od ponad roku. Zdaniem prokuratury przestępstw dopuszczał się w latach 2018-2022.

Dotychczasowe ustalenia śledztwa wskazują na to, iż podejrzany podstępem doprowadzał pokrzywdzone (najczęściej poznane np. w dyskotece lub miejscu publicznym) do stanu nieprzytomności podając im alkohol, często ze środkiem chemicznym, a następnie wykorzystując brak ich świadomości, obcował z nimi płciowo, a w części przypadków czynności te nagrywał kamerą z telefonu komórkowego – poinformował prokurator

Zdaniem śledczych mężczyzna najczęściej wybierał swoje ofiary obserwując kluby, dyskoteki czy przystanki autobusowe. Nierzadko znał swoje ofiary i proponował im podwiezienie do domu. Według prokuratury oskarżony miał tłumaczyć, że w ten sposób tylko podrywał kobiety. Z takim tłumaczeniem nie zgadzają się oskarżyciele utrzymując, że mężczyzna podawał pokrzywdzonym alkohol (nierzadko zmieszany z innymi środkami odurzającymi), a następnie – wykorzystując stan upojenia – odbywał stosunki seksualne. Najmłodsza z ofiar miała mieć w momencie przestępstwa 11 lat.

Mężczyzna oskarżony jest także o posiadanie narkotyków, amunicji i dziecięcej pornografii. Sąd na wniosek obrońcy wyłączył jawność rozprawy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button