Publicystyka

Donald Tusk premierem! Jak głosowali posłowie z naszego regionu?

Przewrót w polskiej polityce? Na to wygląda. Dla jednych to klęska, dla innych wiktoria. Co mają do powiedzenia posłowie z naszego regionu i jak głosowali?

O zdanie na temat wczorajszych wydarzeń w Sejmie RP zapytaliśmy Romana Fritza (Konfederacja), Marka Krząkałę (PO-KO), Łukasza Osmalaka (Trzecia Droga) i Bolesława Piechę (PiS). Ten ostatni jak na razie nie przesłał nam odpowiedzi.

Roman Fritz: Konfederacja w 100% zagłosowała przeciwko powołaniu zarówno Mateusza Morawieckiego, jak i Donalda Tuska na Prezesa Rady Ministrów. Będziemy głosować przeciwko rządowi D. Tuska. Zgodnie z oczekiwaniami lewicowa większość – 248 mandatów – póki co wystarcza dla przeforsowania najważniejszych decyzji w izbie niższej polskiego parlamentu.

Marek Krząkała: Reprezentanci wszystkich Klubów opozycyjnych poza Konfederacją i Kukiz’15 są jednomyślni, że premierem ma być Donald Tusk. Nasz głos to głos blisko 12 mln obywateli, którzy nam zaufali. Polacy chcą zmian, normalności, powrotu do UE, wspólnoty i bezpieczeństwa. Mamy to poczucie odpowiedzialności, wykorzystamy tę szansę i rozliczymy PiS z błędów. Dziś premier przedstawi plan dla Polski.

Łukasz Osmalak: Wczorajsze głosowanie, które odbyło się po niemal dwumiesięcznym oczekiwaniu, było jasnym potwierdzeniem woli społeczeństwa. Teraz, nadszedł czas, aby wziąć się do pracy. Istnieje wiele istotnych spraw do naprawienia, a my – reprezentujący różne opcje polityczne – zobowiązujemy się do podejmowania tych wyzwań w duchu współpracy i otwartego dialogu. Jako przedstawiciele różnych opcji politycznych, zamierzamy skupić się na zasypywaniu podziałów i przekształcaniu nienawiści we współpracę. Chcemy również podkreślić, że polityka powinna skupiać się na ludziach, a nie jedynie na samych politykach. Dlatego też wkraczamy w nowy etap politycznego działania z determinacją i zobowiązaniem, aby działać zgodnie z wolą społeczeństwa zapewniając lepszą jakość działań rządowych i społecznych. Jest to czas, aby skupić się na potrzebach obywateli, prowadząc politykę w sposób oparty na współpracy i otwartym dialogu.

A co Wy sądzicie o postawie posłów podczas wczorajszych i dzisiejszych wydarzeń?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button