Wiadomości

Nikt nie wie, co będzie z pediatrią w Rydułtowach

Czy od 1 grudnia bieżącego roku oddział pediatryczny w Rydułtowach będzie zawieszony? Bardzo wiele niestety na to wskazuje.

Prawdopodobnie oddział leczący najmłodszych pacjentów zostanie zawieszony na trzy miesiące. W naszym regionie w ostatnich latach takie scenariusze to niestety nic dziwnego – problemy ma chirurgia w Wodzisławiu Śląskim, interna w Rybniku, a także okrojona chirurgia szczękowa w poradni w Jastrzębiu-Zdroju. O przeciążonym szpitalnym oddziale ratunkowym orzepowickiego szpitala i tragicznych konsekwencjach pisaliśmy tu. Teraz czarne chmury zebrały się nad rydułtowską pediatrią, która – za sprawą wieloletniego ordynatora, wybitnego lekarza Stefana Cichego – jest znana daleko poza powiatem wodzisławskim.

Skierowaliśmy już pismo do Wojewody Śląskiego w sprawie wyrażenia zgody na czasowe zaprzestanie działalności leczniczej przez nasz oddział pediatryczny.

Sytuacja jest trudna generalnie wszystkich oddziałów pediatrycznych w Polsce. Lekarzy leczących dzieci jest coraz mniej, coraz więcej osób przechodzi na emeryturę. My poszukujemy pediatrów już od dawna i od dawna prowadzimy w tym zakresie rozmowy. Nie ustajemy w tych poczynaniach i będziemy robić wszystko, co w naszej mocy – mówi dyrektor szpitala Krzysztof Kowalik

Do Wojewody Śląskiego zostało już skierowane pismo z wnioskiem o wydanie zgody na czasowe zaprzestanie świadczenia usług medycznych. Wygląda na to, że tłumy pacjentów, które odzyskiwały zdrowie na rydułtowskiej pediatrii będą musiały jechać do Jastrzębia lub do Rybnika. W samym tylko pierwszym półroczu 2022 roku na oddziale leczono niemalże 1500 młodych ludzi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button